Kunder som köpt denna har även köpt
Achtung Blitzkrieg är en erotisk fanfiction av Jenny Högström med en SS-dolk i en av huvudrollerna. En mörk fantasi med lika delar fetischism, feminism, bdsm och humor.
I ”Ordningen upprätthålls alltid” dör människor som flugor. Girigheten och våldet talar sitt tydliga språk. Här stiftar läsaren bekantskap med brevbombare, undercoversnutar, bankrånare och poeter. Autentiska rättsfall samsas med vansinniga fantasifoster. Detta är författaren Pär Thörns första deckare, illustrerad av ett flertal av Sveriges mest namnkunniga serietecknare.
Läsprov finns nedan!
Seriesuccén fortsätter i denna 11:e volym av The Walking Dead – förlagan till TV-serien med samma namn. I denna volym blir de överlevande plötsligt jagade av något annat än zombier...
Serieromanen har gjort succé inte bara i England utan även i Sverige där den varit läsarfavorit i Agent X9 under flera år. Nu finns det första mysteriet ”En studie i rätt” äntligen i samlad form – i färg!
Lars Krantz grafiska roman ”Dödvatten” kommer samtidigt som en våg av skräck sveper genom Sverige i form av böcker, filmer och serier. Men inget annat verk är på samma gång så fasansfullt, så skrämmande och så vackert som Dödvatten.
Den första svenska zombieöverlevnadsguiden, fylld med fakta, tips och mängder av pedagogiska illustrationer.
Det är tidigt 1900-tal, och mörka skuggor vilar över Sverige. Journalisten Laura Osborn återvänder till sin hemstad Falköping efter några års arbete i Stockholm.
Den mest storslagna crossovern i svensk seriehistoria sen Bobo mötte Goliat!
Sex svenska tecknare har fått varsitt manus att bita i av Daniel Ahlgren. Varje historia går att läsa separat – men tillsammans blir de dessutom en större berättelse.
Det är smalt – men bör inte missas av den serieintresserade!